Yüz Okuma Davranış ve Kişilik Analizi

Online ve Örgün (Yüz Yüze) Eğitim

Çin evren-bilimi çerçevesinde Modül 1 (temel eğitim), Modül 2 (orta seviye eğitim) ve Modül 3 (uygulama desteğiyle ileri seviye eğitimYüz Okuma, Beden Dili, Davranış ve Kişilik Analizi eğitimlerimiz, öncelikli olarak kendimizi tanımamıza, sonrasında hem sosyal hem de meslek hayatımızda daha sağlıklı ve etkili iletişim kurabilmek adına gerekli becerilerle donanmamıza yardımcı olan, fevkalade etkili teorik ve uygulamalı bilgilerle tasarlanmış bir müfredat içermektedir.

Modül 1 - Temel Pratik Yüz Okuma, Davranış ve Kişilik Analizi Prensip ve Yöntem Çalışmaları:

Temel Prensipler, Tespit ve Analiz Becerileri, Temel Yüz Analizi Yöntemleri, Yüz Algısı ve Kişilik Özellikleri Üzerindeki Etkisi, Genetik Miras, Altın Oran, Plastik Cerrahi ve Yüz Analizi, Makyaj ve Yüz Algısı, Yüz Analizi Yöntemlerinin Bilimsel Arka Planı, Kafa Yapısı ve Kişilik, Saç Tipleri ve KişilikBazı Bonus Tespit ve Yöntemler ile Uygulamalar.

Eğitim Süresi: 16-20 Saat Arası

Eğitim Süreci: Günde 2 Saatten, Haftada 2 Buluşma

Eğitim Sonunda Alınacak Belge: Katılım Belgesi

 

Modül 2 - Orta Seviye Pratik Yüz Okuma, Davranış ve Kişilik Analizi Çalışmaları:

Orta Seviye Tespitler ve Yöntemler, Bütüncül Resmi Görme Çalışmaları, Elmacık Kemikleri, Kantuslar, Dişler, Filtrum, Gamzeler, Gülme Çizgileri vb, Yüzdeki İzler, Yaralar, Benler vb. Analizleri, Bazı Bonus Yöntemler ve Çok Sayıda Grup ve Ferdi Analiz Uygulamaları.

Eğitim Süresi: 16-20 Saat Arası 

Eğitim Süreci: Günde 2 Saatten, Haftada 2 Buluşma

Eğitim Sonunda Alınacak Belge: Katılım Belgesi 

 

Modül 3 - İleri Seviye Yüz Okuma, Beden Dili, Davranış ve Kişilik Analizi Çalışmaları*

İleri Seviye Tespit, Eşleşme ve Yöntemler, Beden Dili ve Davranış Analizi Çalışmaları, Çıkarım-Bilim Yöntemleri, Mikroifade Çalışmaları, İnsan Tanımada Ses ve Sözcük Seçimleri (Nöro-Linguistik, Semiotics vb.) ve Analiz Çalışmaları, Hipnotik Dil Kalıpları, Meridyenler ve Organların Yüzdeki Belirteçlerinin Tespit ve Analizleri, Elementler ve Beslenme Bağlantılı Davranış Eğilimleri, Bazı Bonus Beceriler ve Bolca Grup ve Ferdi Analiz Uygulamaları.

Bu modülde 'Eğiticinin Eğitimi' müfredat içeriği de çalışılacaktır.

Eğitim Süresi: 40+20 = 60 Saat 

Eğitim Süreci: Ayda 6 Saatten 10 Ay

Eğitim Sonunda Alınacak Belge: Eğitmenlik Sertifikası

* Üçüncü modüle katılım için ilk 2 modülü başarıyla tamamlanmış olduğuna dair belgelerin fotokopileri ve sabıka kaydı belgesi teslim edilmelidir.

 

Kadim Asya'da bütünü kuşatan uygulamalardan birisi olarak 'kişinin yüzünün, iskeletinin ve ses tonunun diğer fiziksel göstergelerle birlikte gözlemlenerek hakkında bazı önemli bilgilere ulaşılmasına yardımcı olan' bu çalışmalar içeriği ve eğitim metodolojisi açısında ülkemizde SADECE MK Eğitim Danışmanlık bünyesinde konu üzerine yazdığı kitaplarıyla ve ulusal ve uluslararası deneyimiyle Dr. Murat Kaplan tarafından yapılmaktadır.  

Öncelikli olarak kadim Çin'in Syang Ming (Miyan Şiang) ve Geleneksel Tıp Teşhis Yöntemleriyle ve modern psikoloji, sosyoloji, fizyoloji, psikofizyoloji, kriminoloji, adli psikoloji ve psikiyatri, sinir-bilim ve davranış bilimleri ile güçlendirilmiş olan insan tanima yöntemlerinin çalışıldığı bu eğitim müfredatında, eski Mısır, Orta Asya ve Mezopotamya medeniyetlerinin kadim bilgilerine ait yüz, beden ve davranış okuma teknikleri de incelenmektedir.  

Yüz okuma, davranış ve karakter analizi eğitimlerimizden öncelilkli olarak aşağıdaki iş sahalarında çalışanlar yararlanmaktadır:

 • Psikologlar ve PDR uzmanları,
 • Kamu ve özel sektörde görev yapan güvenlik güçleri,
 • Avukatlar, hakim ve savcılar,
 • Sağlık sektörü çalışanları,
 • Ceza infaz memurları,
 • Şirket sahipleri ve üst düzey yöneticileri,
 • İnsan kaynakları/kıymetleri yöneticileri ve çalışanları,
 • Pazarlama ve satış uzmanları,
 • Eğitim sektöründe görev yapan idareciler ve öğretmenler,
 • Turizm otelcilik alanında çalışan yöneticiler ve çalışanları,
 • Halkla ilişkiler çalışanları,
 • Toplu taşıma görevlileri...

Eğitmen: Dr. Murat Kaplan 

Murat Kaplan'ın 'Yüz Okuma Sanatı' kitaplarına ulaşmak için aşağıdaki görselin üzerine tıklayabilirsiniz:

En Yakın Online Grup Tarihi: 10 Ağustos 2020

Son Başvuru Tarihi: 29 Temmuz 2020 

[email protected] e-posta adresine veya Murat Kaplan’ın İnstagram (@kaplan_edu) hesabından DM