MK Eğitim Danışmanlık

'MK Eğitim Danışmanlık', uygulanabilir bireysel ve kurumsal dönüşüm reçetelerinin adresidir.

Teklif ve reçetelerimizde sadece MK Eğitim Danışmanlık markasının altında bulabileceğiniz birçok etkin çözüm önerilerini göreceksiniz.

Eğitimli zihinler ve farkındalıklı gözler, batılı düşünce sistemlerinin ışığında hazırlanan çözüm teklifleriyle dolu 'kişisel gelişim ya da şirket yönetim modellerinin' mevcut halleriyle ülkemiz insan ve kurumlarına etkili ve kalıcı reçeteler üretemediğini rahatlıkla görebilirler, görmektedirler. 

Kültür, sosyal sınıf, dil ve din gibi unsurlarıyla 'insanı bir bütün olarak - öz benliğiyle - olduğu gibi kabul ederek' tasarlanmış dönüşüm prensiplerine dayanan, 'güçlü bir beden, zihin ve kalbe sahip olarak ulaşılabilecek bütüncül iyilik hali' temel hedefiyle, kaliteli yaşam reçeteleri sunan savaşçı karakterin - kökleri itibariyle zaten doğuştan savaşçı olan - bu toprakların insanlarına sunulabilecek en uygun çözüm modelleri olduğuna inancımız tamdır. 

Başarılı liderlerin yaptıkları gibi, siz de 'psikolojik harp, savunma ve savaş sanatları temel prensipleri' öncülüğünde hazırlanan liderlik ve gelişim paketlerimiz ile 'etkili ve her durumda uygulanabilir farkındalık beceriler'le donanmak istemez misiniz? 

MK Eğitim Danışmanlık olarak bizi farklı kılan birçok özellikten sadece bir tanesi 'takip ettiğimiz eğitim içeriklerimiz ve uygulamalarımızın, katılımcıların gelişim şuurunu ve davranışlarını kalıcı bir şekilde dönüştüren etkili ve 'çözüme yönelik' bir donanıma sahip olmasıdır'.

Bir başka deyişle, tüm çalışmalarımızda 'kalıcı olumlu etki bırakan, gerçek hayatta kullanıp sonuç alınabilecek bir içerikle katılımcıları olumlu yönde teşvik eden, bu sayede hayatlarının geri kalanında işlerine yarayacak becerilerle eğitimlerden ayrılması sağlanmaktadır'. 

----- o -----

'MK Eğitim Danışmanlık' paketlerinden ikisi olan 'bireysel ve kurumsal dönüşüm teklifleri' ile ilgili kısa bir içerik paylaşımına ne dersiniz?

Savunma sanatları müfredatlarının en etkililerinden olarak bilinen gerçekçi bir yakın savunma sanatı olarak Wing-Chun* müfredatındaki prensipleriyle artık birçok batılı ünlü güvenlik biriminin ve şirket yöneticisinin portföyünde yer almaktadır.

Bu müfredatta bir Wing-Chun çalışanını başarıya ulaştıran üç unsurdan bahsedililr.

Aynı unsurların bireysel ve kurumsal başarı hikayelerinde de kullanılabileceği düşüncesiyle hizmet götürülen birimler, yönetim modellerini savunma ve savaş sanatları prensiplerine dayandırmaya başlamışlardır.

Ülkemizde ilk kez MK Eğitim Danışmanlık ismiyle sunulan bu reçetelerin sizlere ve kurumsal oluşumlarınıza fevkalade etkili yol haritaları ve uygulama önerileri getirdiğini göreceksiniz. (Bu unsurlar ve olumlu etkileri çeşitli kurum ve bireysel danışmanlıklarda kendilerini kanıtlamışlardır.

Peki Wing-Chun temel prensiplerinden sadece birisini oluşturan bahsi geçen üçlü unsur nedir? 

  1. Niyetini belirle ve ona sadık (ve uyumlu) eylemler gerçekleşir,

  2. Eklemlerini (bütünü oluşturan parçaları) uyum içinde kullan,

  3. Gücü oluşturmak ve sürekli kılmak için topuktan başlayarak tüm bedeni eylem sürecine dahil et.

Not: Bu unsurların şirket ve bireysel dönüşüm (ve gelişim) değerlendirmesi ve yorumuna yönelik detaylar, atölye çalışmalarımızda paylaşılacaktır. Daha önce de dediğimiz gibi: 'MK Eğitim Danışmanlık farklı ve etkili çözümlerin adresidir'. 

*Wing-Chunİnsan vücudunun doğal yapısındaki mükemmelliği kullanmaya dayanan, ekonomik, etkili hareketlerden oluşan, netice merkezli bir Güney Çin yakın mesafe savunma sanatıdır. Wing-Chun, estetiği ve sürati birleştiren, saldırılardan korunmayı ve kendini korurken en az zararı hedefleyen, akıl, beden ve ruh disipliniyle estetiği harmanlar.

'İsteyin olsun.'

Fakat ne istediğinizin farkında olun, çünkü mutlaka gerçekleşecek.